
Програма підтримки Нансена для України
For English version, click here
Програма підтримки Нансена спрямована на те, щоб допомогти Україні вирішити своє власне майбутнє, захистити свою територію та населення від російських атак, підтримувати критично важливі соціальні функції та зменшувати людські страждання. Крім того, ця програма також має допомогти відновити безпечну та вільну Україну.
Українські потреби є основою для норвезької підтримки, яка координується з українським урядом і міжнародними партнерами. Цивільна та гуманітарна підтримка керується Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва (Norad) і спрямовується переважно через угоди з визнаними міжнародними організаціями з документально підтвердженою здатністю до постачання, гарними можливостями та надійними системами контролю.
Ситуація та історія питання
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року є поворотним моментом для Європи та серйозною загрозою міжнародному миру та безпеці. Стортинг (парламент Норвегії) об’єднаний у питанні засудження війни Росії проти України. Зобов’язання, прийняті Норвегією через програму підтримки Нансена, гарантують українському народу та міжнародній спільноті, що Норвегія в довгостроковій перспективі підтримуватиме самозахист України у війні за суверенітет.
Програма підтримки Нансена для України чітко розрізняє військову та цивільну підтримку. Агенція Norad керує цивільною та гуманітарною підтримкою від імені Міністерства закордонних справ Норвегії, тоді як Міністерство оборони Норвегії відповідає за військову підтримку.
Цивільна підтримка визначає пріоритетом внесок у підтримку цивільної інфраструктури та допомагає українському уряду в захисті критично важливих соціальних функцій, а також гуманітарних зусиль.
Вплив війни Росії настільки далекосяжний, що на відновлення країни знадобиться багато років. Таким чином, Україна потребуватиме міжнародної підтримки протягом тривалого періоду часу. Щоб полегшити найкраще використання норвезьких коштів, програма підтримки Нансена для України є гнучкою та розрахована на довгострокову перспективу. Пріоритети програми підтримки Нансена в найближчі роки будуть представлятися Парламенту Норвегії через щорічні пропозиції бюджету.
Цивільна та гуманітарна підтримка, що надається через програму підтримки Нансена для України, також спрямована на сусідні країни, які зазнали впливу від війни, з особливою увагою до Молдови.
Загальне зобов’язання Норвегії перед Україною не обмежуються цією програмою. Наприклад, основна підтримка організацій ООН, партнерів громадянського суспільства та міжнародних фінансових установ надається за межами програми підтримки Нансена.
Дізнатися більше
Якщо у вас виникли запитання щодо програми, зверніться до Департаменту програми підтримки Нансена для України в Norad.